عدسی های دیجیتال زایس دقیقا چه هستند؟

عدسی های دیجیتال زایس دقیقا چه هستند؟

عدسی های دیجیتال زایس بویژه برای چالشهای جدید چشم انسان در دنیای امروز با استفاده ی روزافزون از ابزارهای دیجیتال، طراحی شده اند. این عدسی ها به مقابله با اولین علائم خستگی که ممکن است به دلیل استفاده ی مکرر از گوشی های هوشمند، تبلت ها، و یا هنگام خواندن صفحات نمایش ایجاد شوند میپردازند. این عارضه با نام سندروم بینایی کامپیوتر یا (CVS) نیز شناخته شده است.

این عدسی ها برای این نیازهای جدید بینایی طراحی شده اند: در طراحی های عدسی های دیجیتال زایس تفاوت میان حرکات چشم و فاصله ی کم خواندن ( 30 سانتی متر به هنگام نگاه کردن به صفحه نمایش دیجیتال و 40 سانتی متر به هنگام خواندن کتاب یا روزنامه) مورد توجه قرار گرفته است.

 

مزایای استفاده از این عدسی ها چیست؟

آنان از عملکرد عضلات مژگانی که مسئول متمرکز کردن عدسی چشم بر روی اشیاء دور و نزدیک هستند پشتیبانی میکنند.

این عدسی ها یک ناحیه ی بزرگ بدون اعوجاح و کمک انتخابی برای فواصل دید نزدیک ، بین 0.5 تا 1.25 دیوپتر را نشان میدهند.

 

عدسی های دیجیتال زایس برای چه کسانی طراحی شده است؟

این عدسی ها در وحله ی اول برای افراد بین 30 تا 45 سال، که هنوز از دیدی خوب در محدوده ی میانه و نزدیک برخوردار هستند اما در حال حاضر به دلیل استفاده از ابزارهای دیجیتالی متوجه ی اختلال در دید مناسب شده اند طراحی گردیده است. بطور کلی، آن دسته که تا به امروز یا از عدسی های تک دید ( بدون توانایی خواندن) استفاده کرده اند یا بدون عینک بوده اند. از سن 30 سالگی به بعد، تغییر ثابت میان استفاده از صفحه ی نمایش دیجیتالی و به دنبال آن نگاه به فاصله ای دور میتواند منجر به فشار زیادی بر چشم شود.

 

سندروم بینایی کامپیوتر دقیقا چیست؟

تا سنی خاص ، به طور نرمال ،چشمان ما در تطابق فاصله ها مشکلی نخواهند داشت و از دیدی متمرکز بر فاصله های نزدیک، میانه و دور، آن هم بطور کاملا شفاف لذت می بریم. عدسی و عظلات مژگانی چشم به طور خودکار تنظیم میشوند و همه ی این موارد بدون آن که متوجه آن شویم روی میدهند. به هر حال، همانطور که پیرتر میشویم چشمان ما شاهد کاهشی ثابت در توانایی های تطبیقی خود خواهد بود. به عبارتی دیگر، توانایی های تمرکز میان فواصل مختلف دید کاهش می یابد. امروزه چشمان ما به دلیل استفاده ی مکرر و زیاد از صفحات نمایش دیجیتال تحت فشارهایی اضافی قرار میگیرند. آنها با اطلاعاتی زیاد در فضایی کوچک و اغلب کلماتی کوچک روبرو هستند. اکنون در نظر بگیرید زمانی که چشمان ما در این وضعیت با حرکت ثابت به دور و نزدیک نیز همراه باشد. در نتیجه چنین چیزی، بسیاری از افراد دچار سوزش چشم، سردرد و احساس فشار بر گردن خود می شوند.

 

آیا این عدسی های دیجیتال به تازگی وارد بازار شده اند؟

در حال حاضر رقبا تلاش های بسیاری برای ارائه ی این نوع از عدسی ها با یکدیگر دارند.با این حال، زایس رویکردی متفاوت از دیگران در توسعه ی این عدسی ها در پیش گرفته و تمرکز اصلی آن بر چالش های جدید است که توسط ابزارهای دیجیتالی در مقابل چشمان ما قرار دارند. بر این اساس 2 عامل اولیه را مد نظر قرار داده ایم:

  1. در حالی که برای نگاه کردن به ابزارهای دیجیتالی آنها را در 30 سانتی متری از چشمان خود قرار می دهیم، همین فاصله برای خواندن کتاب یا روزنامه 40 سانتی متر می باشد.این فاصله ی کوتاه برای اولین بار در طراحی عدسی ها مورد استفاده قرار گرفته است.

  2. این عدسی ها در وحله ی اول برای افراد بین 30 تا 45 سال، که هنوز از دیدی خوب در محدوده ی میانه و نزدیک برخوردار هستند اما در حال حاضر متوجه ی اختلال در دید مناسب شده اند طراحی گردیده است.

 

آیا عدسی های دیجیتال زایس از عدسی های معمولی گرانتر هستند؟

قیمت عدسی ها تا حدود زیادی به انتظارات شما از یک عدسی بستگی دارد. شروع قیمت ها از عدسی های تک دید ساده می باشد. برای مثال: قیمت عدسی به ضریب شکست آن(هر چقدر ضریب شکست بالاتر باشد، عدسی ها نازکتر خواهند بود)، مواد موجود ( پلاستیکی ، شیشه ای) و یا پوشش انتخابی ( ضد بازتاب و سخت) بستگی دارد.

 

آیا عدسی های دیجیتال زایس در نسخه های خود رنگ پذیر و با محافظ UV نیزموجود هستند؟

عدسی های دیجیتال زایس به صورت عینک های آفتابی و خود رنگ پذیر با(PhotoFusion®) نیز ارائه شده اند. این عدسی ها همچنین با تکنولوژی®i.Scriptionبا قدرت دیدی واضح تر، افزایش کنتراست و بهبود تشخیص رنگها، در هر دو نور شب و نور کم در دسترس هستند.

 

چه تفاوتی میان عدسی های دیجیتال زایس و عدسی های تدریجی وجود دارد؟

عدسی های دیجیتال زایس عدسی هایی مناسب نیازهای گوشی های هوشمند، برای نسل موبایلی ، است. این عدسی ها فن آوری های آزادانه ی زایس را ترکیب کرده و برای نیازهای جهان دیجیتال بهینه سازی شده اند. با طراحی این عدسی ها، شرکت زایس آغاز به تجزیه و تحلیل دید دیجیتالی نمود. نتایج بدست آمده : تمرکز آنها بر بیماری های چشمی در نتیجه ی استفاده از گوشی های هوشمند و تبلت ها بود.

عدسی های دیجیتال زایس ارائه دهنده ی:

  1. فاصله ی کوتاه خواندن مورد نیاز برای ابزارهای دیجیتالی

  2. حمایت انتخابی از فواصل دید نزدیک بین 0.5 و 1.25 دیوپتر

  3. یک ناحیه ی بزرگ بدون اعوجاح و کمک انتخابی برای فواصل دید نزدیک بین 0.5 تا 1.25 دیوپتر،همانند عدسی های تک دیدی

  4. کیفیت نوری مطلوب برای دید نزدیک و دور به هنگام استفاده از ابزارهای دیجیتالی

 

چه تفاوتی میان عدسی های دیجیتال زایس و عدسی های محیط کار وجود دارد؟

لنزهای محیط کار زایس مناسب نیاز های افراد بالای 50 سال ،یعنی زمانی که با مشکلات اولیه در محدوده ی میانی و نزدیک مواجه میشوند است. برخلاف عدسی های دیجیتال زایس اینگونه از عدسی ها برای شرایط خاص مورد استفاده قرار میگیرند و تمامی انتظارات از یک عینک روزانه را برآورده نمی سازند.

 

آیا طرح دیجیتال زایس بر ضخامت عدسی ها تاثیر گذار است؟آیا عدسی ها اشکال مختلفی دارند؟ آیا می توانم آنها را در قاب موجود جای دهم؟

طراحی تاثیری بر ضخامت عدسی ها ندارد.

عدسی های دیجیتال زایس در فرم پلاستیکی با تمامی شاخصه ها از 1.5 تا 1.74 ، به صورت شیشه ای در شاخصه های 1.6 . 1.8 در دسترس می باشند، و در هر فریمی(قاب عینک) ازجمله فریم Wrap نیز قرار داده می شوند.

 

از کجا می توان عدسی دیجیتال زایس را تهیه کرد؟

از چشم پزشک خود در این مورد راهنمایی بخواهید.

تاریخ ایجاد:چهارشنبه 01 اسفند 1397
تعداد بازدید: 774
printrating
نام
ایمیل
نظر
DNN